Error get alias
Error get alias

Фонд ООН спільно з Logos IT Academy презентували безкоштовні ІТ-курси для жертв насилля

350 жінок, які постраждали від домашнього насильства, отримають нову професію в ІТ в рамках проєкту "Трамплін до рівності"
  11 травня 2021 року, Київ, відбулась презентація ІТ курсів для жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах та постраждали від домашнього насильства, які дозволять їм здобути нову конкурентну спеціальність та отримати можливість працевлаштування задля економічної незалежності. Захід пройшов в рамках проєкту " Трамплін до рівності", який реалізує Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Щороку майже 600 жінок гине внаслідок домашнього насильства, а економічні втрати від гендерно-зумовленого насильства (ГЗН) складають 208 млн доларів на рік. У період епідемії COVID-19 поєднання вимушеного перебування вдома, фінансового тиску та втрати звичного ритму життя створюють сприятливі умови для домашнього насильства: протягом першого місяця карантину, запровадженого у зв'язку з епідемією COVID-19, національна "гаряча лінія" з протидії домашньому насильству зафіксувала збільшення кількості дзвінків на 93%, причому 95% звернень надійшли від жінок та дівчат. Ризик гендерно-зумовленого насильства особливо високий для жінок з вразливих категорій населення, які значною мірою залежать від зовнішньої підтримки та допомоги.
  Вийти з кола насильства жінкам часто заважає саме економічна залежність від кривдника. Задля вирішення цих проблем UNFPA Україна у партнерстві з IT школою Logos IT Academy проводить ІТ курси, метою яких є розширення можливостей працевлаштування жінок, які постраждали від домашнього насильства. В рамках проєкту 350 жінок отримають нову спеціальність в ІТ. Серед ключових напрямків навчання: програмування на мовах Java, JavaScript, РНР; тестування; веб-дизайн UI/UX; проєктний менеджмент. Учасниці проєкту отримають не лише нові знання в сфері ІТ, що дозволить їм бути більш конкурентоспроможними на ринку праці, а й консультації кар'єрних радників, які надаватимуть індивідуальну підтримку в процесі пошуку роботи, та підтримку психологів. Перша когорта з 200 учасниць розпочне навчання вже в травні і навчатиметься протягом 6 місяців.

  "Згідно з даними дослідження Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, кожен четвертий громадянин вважає що насильство чоловіка стосовно дружини має своє виправдання. Суспільство потребує по справжньому потужних та дієвих ініціатив, що стануть нашою відповіддю гендерно обумовленому насильству. Започаткована ініціатива дозволить жінкам та дівчатам, які постраждали від гендерного насильства, опанувати спеціальності в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на таких фахівців. Отримання постраждалими цих професій - потужний інструмент підвищення їх фінансового добробуту та економічної незалежності", - зазначила Ольга Стефанішина, Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
  "Ключовим принципом гендерної рівності у Швеції є те, що всі громадяни, незалежно від статі, повинні мати право та можливість працювати і утримувати себе, дотримуватись балансу "робота-дім", а також жити, не боячись насильства. Це особливо важливо в часи невизначеності, що спричинила пандемія COVID-19. Я впевнений, що цей проєкт відкриває нові можливості для жінок, які знаходяться у складних життєвих обставинах. ІТ-сектор є одним з найбільш конкурентоспроможних в Україні, тому багато чоловіків та жінок можуть отримати економічну вигоду, працюючи в цій сфері. Ми вважаємо, що підтримка ІТ-освіти є важливим елементом, що сприятиме економічному зростанню України в цілому та благополуччю всіх громадян/-ок", - заявив Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні.

  "Цей проєкт є ще одним кроком на шляху до реалізації зобов'язань, які взяла на себе Україна, ставши учасницею "Партнерства Біарріц". Головне завдання, яке ми ставимо перед собою - сприяти посиленню економічної незалежності жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах, та забезпеченню вибору кар'єри, позбавленого стереотипів. В Україні з кожним роком все більше жінок розпочинають свій професійний шлях в IT та успішно доводять, що не існує "чоловічих" та "жіночих" професій", - зазначив Хайме Надаль, Голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.
  Отримати консультацію
  Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy

  Статистика домашнього насилля в Україні 2021

  Захист жінок від насилля в сім'ї

  Курси для жертв домашнього насилля від Фонду ООН